Șeful Direcției Construcții din cadrul Consiliului raional Cahul a primit mandat de arestare pentru 30 de zile

  • 05 Aprilie 2022 12:17
Șeful Direcției Construcții din cadrul Consiliului raional Cahul a primit mandat de arestare pentru 30 de zile

Judecătoria Cahul a admis demersul procurorilor anticorupție, oficiul Sud, cu privire la arestarea preventivă a șefului Direcției Construcții din cadrul Consiliului raional Cahul.

Magistrații au emis mandat de arestare pentru 30 de zile, anunță CNA.
 
Procurorii au cerut arestarea preventivă și a altor figuranți în dosarele de corupere, în care sunt vizați funcționari ai Consiliului raional Cahul, un primar și patru agenți economici.
Ieri, ofițerii DGT Sud a CNA și procurorii oficiului sud al Procuraturii Anticorupție au reținut 9 persoane, suspectate de trucarea unor licitații publice.
Tags

Alte Noutati

LIVE
Meteo Chișinău
33,9
Cer senin
Umiditate:51 %
Vint:0,58 m/s
Tue
28
Wed
27
Thu
26
Fri
22
Sat
22
Arhivă Radio Chișinău