Scor nedecis între FC Barcelona și Real Madrid în prima manșă a semifinalelor Cupei Spaniei

• 07 Februarie 2019 09:05

Marile rivale FC Barcelona și Real Madrid au terminat nedecis, 1-1, în prima manșă a semifinalelor Cupei Spaniei la fotbal, miercuri seara pe stadionul Camp Nou, în fața a 92.000 de spectatori.

Real a deschis rapid scorul, în minutul 6, prin Lucas Vazquez, Barca restabilind egalitatea în repriza secundă, prin brazilianul Malcom (min. 58).

Starul argentinian Messi, menajat din cauza unor probleme medicale cu care s-a confruntat recent, a fost rezervă la gazde și a intrat în joc în minutul 68, fără să poată întoarce însă soarta partidei.

Calificarea se va decide în manșa secundă, programată în data de 27 februarie, pe stadionul Santiago Bernabeu din Madrid, unde va avea loc pe 2 martie și meciul de campionat dintre cele mai puternice echipe din fotbalul spaniol.

În cealaltă confruntare din prima manșă a semifinalelor din Copa del Rey, Betis Sevilla va juca pe teren propriu cu Valencia, joi seara.

În partida de pe Camp Nou au evoluat formațiile:
FC Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - Busquets, Rakitic (Arturo Vidal, min. 62), Arthur - Malcom (Alena, min. 75), Luis Suarez, Coutinho (Messi, min. 63).
Real Madrid: Keylor Navas - Dani Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Marcos Llorente (Casemiro, min. 63), Modric, Kroos - Lucas Vazquez (Asensio, min. 83), Benzema, Vinicius Jr (Bale, min. 63).

sursa: AGERPRES