România a trecut de pragul de 8.000 de îmbolnăviri provocate de coronavirus

  • 17 Aprilie 2020 16:00
 România a trecut de pragul de 8.000 de îmbolnăviri provocate de coronavirus

De ieri până astăzi la prânz, au apărut 360 de cazuri noi, la terapie intensivă sunt internați 258 de pacienți, peste 1.500 s-au vindecat și au fost externați, iar 400 de oameni au murit.

Până acum a fost prelucrate la nivel național peste 85.000 de teste, cu 6.000 mai mult ca ieri, transmite RADIO ROMÂNIA ACTUALITĂȚI.

Pe teritoriul României, în carantină instituționalizată sunt 22.129 de persoane. Alte 50.702 de persoane sunt în izolare la domiciliu și se află sub monitorizare medicală.

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Colecția de Jazz cu Daniela Nicolae
Meteo Chișinău
22,18
Cer fragmentat
Umiditate:74 %
Vint:2,1 m/s
Thu
24
Fri
23
Sat
23
Sun
25
Mon
27
Arhivă Radio Chișinău