România | 277 de persoane infectate cu COVID-19, 25 de persoane au fost vindecate și externate

  • 19 Martie 2020 13:37
România | 277 de persoane infectate cu COVID-19, 25 de persoane au fost vindecate și externate

Grupul de Comunicare Strategică anunță că până astăzi, 19 martie, pe teritoriul României, au fost confirmate 277 de cazuri de persoane infectate cu virusul COVID – 19 (coronavirus). Dintre cele 277 de persoane confirmate pozitiv, 25 au fost declarate vindecate și externate ( 16 la Timișoara, 8 la București și unul la Iași).

De la ultima informare transmisă de Grupul de Comunicare Strategică, au fost înregistrate alte 17 noi cazuri de îmbolnăvire, astfel: 4 la Suceava, 3 la București, 2 la Cluj, 2 la Bistrița Năsăud, 2 la Covasna și câte unul la Iași, Dolj, Ilfov și Constanța.

 

Tags

Alte Noutati

LIVE
Meteo Chișinău
21,07
Cer acoperit de nori
Umiditate:66 %
Vint:2,47 m/s
Tue
24
Wed
23
Thu
23
Fri
23
Sat
21
Arhivă Radio Chișinău