Reuniunea miniștrilor de externe ale statelor NATO

  • 13 Mai 2015 19:01
Reuniunea miniștrilor de externe ale statelor NATO

NATO și-a întărit prezența în Est ca urmare a acțiunilor ''agresive'' ale Rusiei în Ucraina, a declarat miercuri, la Antalya, secretarul general al Alianței, Jens Stoltenberg, după discuțiile avute cu miniștrii de externe din statele membre ale NATO.

Miniștri de externe din țările membre ale NATO, reuniți în Turcia, analizează modalități prin care alianța poate face mai mult pentru a lupta împotriva grupării jihadiste Statul Islamic (SI), a declarat secretarul-general al NATO, Jens Stoltenberg.

El a cerut, de asemenea, implementarea totală a acordului de încetare a focului în Ucraina, semnat la Minsk.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Colecția de Jazz cu Daniela Nicolae
Meteo Chișinău
22,62
Nori împrăștiați
Umiditate:62 %
Vint:2,77 m/s
Fri
24
Sat
22
Sun
25
Mon
28
Tue
30
Arhivă Radio Chișinău