Renato Usatîi: Am votat pentru o Moldovă în care standardele europene, standardele mondiale devin realitate

  • 28 Septembrie 2025 11:10
Renato Usatîi: Am votat pentru o Moldovă în care standardele europene, standardele mondiale devin realitate

Președintele Partidului Nostru, Renato Usatîi, și-a exercitat dreptul de vot la secția de votare de la ASEM, fiind însoțit de candidații formațiunii sale.

Fostul primar al mun. Bălți a spus că a votat pentru implementarea standardelor europene și pentru ca vocea fiecărui cetățean să fie auzită.

„Am votat pentru o Moldovă puternică, pentru o Moldovă în care standardele europene, standardele mondiale devin realitate. Am votat pentru ca fiecare cetățean să fie auzit. Am votat ca tot ce a fost trist în istoria Republicii Moldova ca stat independent să rămână în istorie și să începem cu un pas nou spre prosperitate, dezvoltare”, a spus Renato Usatîi.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Fonograf cu Victor Buruiană
Meteo Chișinău
21,07
Nori împrăștiați
Umiditate:67 %
Vint:1,34 m/s
Fri
24
Sat
23
Sun
26
Mon
29
Tue
29
Arhivă Radio Chișinău