Radu Albot, în optimile de finală ale turneului internațional Trofeo Fair-Pirrel din Italia
-
03 Noiembrie 2021 14:23
![Radu Albot, în optimile de finală ale turneului internațional Trofeo Fair-Pirrel din Italia Radu Albot, în optimile de finală ale turneului internațional Trofeo Fair-Pirrel din Italia](https://media.radiochisinau.md/image/202107/640x360/165598-138426.jpg)
Jucătorul de tenis din R. Moldova, Radu Albot, după ce l-a învins cu scorul de 2:1 (5-7, 7-5, 6-4) pe francezul Maxim Janvier, a ajuns în optimile de finală ale turneului internațional Trofeo Fair-Pirrel din seria Challenger Tour, care se desfășoară în Bergamo (Italia).
Joi, Albot se va întâlni cu Cem Ilkel.