Radu Albot a părăsit turneul de la Roland Garros

  • 31 Mai 2019 12:45
Radu Albot a părăsit turneul de la Roland Garros

Tenismenul moldovean Radu Albot și-a încheiat evoluția la turneul de Mare Șlem de la Roland Garros, transmite IPN.

La simplu, jucătorul de 29 de ani l-a întâlnit în runda a doua pe germanul Jan-Lennard Struff, numărul 45 mondial. Albot a cedat în patru seturi, scor 6-7, 6-7, 7-6, 2-6.

La dublu, Radu Albot în pereche cu tunisianul Malek Jaziri au întâlnit duetul Mikhail Kukushkin (Kazakhstan) – Joran Vliegen (Belgia). Meciul s-a încheiat 6-3, 3-6, 6-4 în favoarea lui Kukushkin și Vliegen.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Dor de Izvor cu Maria Mocanu
Meteo Chișinău
21,63
Cer senin
Umiditate:60 %
Vint:2,5 m/s
Fri
24
Sat
22
Sun
25
Mon
28
Tue
30
Arhivă Radio Chișinău