Radu Albot a fost eliminat de la US Open

  • 02 Septembrie 2020 09:16
Radu Albot a fost eliminat de la US Open

Tenismanul moldovean Radu Albot, locul 70 în clasamentul mondial, a fost eliminat din primul tur de la turneul de Mare Șlem de la US Open.

Sportivul de 30 de ani i-a cedat slovacului Norbert Gombos, numărul 104 mondial, transmite IPN.

Albot a fost învins în trei seturi după 2 ore și 15 minute, scor 4-6, 1-6, 4-6. În runda următoare, Gombos îl va întâlni pe croatul Marin Cilic, numărul 38 mondial.

Ediția din acest an a turneului de Mare Șlem de la US Open, se desfășoară fără spectatori.

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Știri Radio Chișinău
Meteo Chișinău
24,7
Nori împrăștiați
Umiditate:59 %
Vint:2,91 m/s
Sat
22
Sun
25
Mon
28
Tue
29
Wed
29
Arhivă Radio Chișinău