Radio Chișinău angajează Reporter/ă

  • 19 Iulie 2022 08:40

Radio Chișinău este un post de radio cu sediul în Chișinău, ce face parte din rețeaua posturilor de radio ale Societății Române de Radiodifuziune. Relansat la 1 decembrie 2011 acoperă cu emisie 70% din teritoriul Republicii Moldova. Preia o parte din programele Radio România și deține site-ul www.radiochisinau.md

Cerințe față de candidat/ă

  • Studii superioare de specialitate
  • Abilități bune de comunicare, de creare și de redactare a conținutului de text
  • Cunoașterea avansată a limbii și gramaticii limbii române
  • Voce radiofonică bună

           Descrierea jobului

  • Propune și scrie știri/ relatări/ reportaje
  • Desfășoară activitate de teren în funcție de necesități
  • Colectează, prelucrează și livrează informații cu privire la evenimentele importante și de actualitate atât din țară, cât și din străinătate

          Ce oferim

  • Timp de lucru full-time
  • Perioadă nedeterminată de timp
  • Echipă cu experiență
  • Mediu de muncă plăcut și prietenos

Persoanele interesate pot expedia CV-ul, prin e_mail la adresa: [email protected]. Data limită de depunere a dosarului este 30.07.2022. La interviu vor fi invitate doar persoanele care corespund cerințelor Radio Chișinău.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Bună dimineața, România!
Meteo Chișinău
7,24
Ceață
Umiditate:100 %
Vint:0 m/s
Fri
10
Sat
12
Sun
14
Mon
14
Tue
14
Arhivă Radio Chișinău