Radio Chișinău angajează Reporter/ă

  • 03 Septembrie 2021 14:24

Radio Chișinău anunță concurs de angajare pentru funcția de reporter/ă.

           Cerințe față de candidat/ă:

  • Studii superioare în domeniul jurnalismului/științe ale comunicării, filologie
  • Se acceptă și studenți în ultimul an de facultate
  • Abilități jurnalistice de bază
  • Cunoștințe bune de operare PC: Office (Word, Excel) Windows, Internet, etc.
  • Abilități bune de comunicare, de creare și de redactare a conținutului de text
  • Responsabilitate, punctualitate și aptitudini generale de învățare
  • Cunoașterea avansată a limbii și gramaticii limbii române
  • Cunoașterea unei limbi de circulație internațională (engleza)
  • Experiența într-un un post similar constituie un avantaj

           Descrierea jobului:

  • Propune și scrie știri/ relatări/ reportaje
  • Desfășoară activitate de teren în funcție de necesități
  • Participă la ședințele de redacție
  • Colectează, prelucrează și livrează informații cu privire la evenimentele importante și de actualitate atât din țară, cât și din străinătate

           Responsabilități:

  • Răspunde de realizarea calitativă și în termen a sarcinilor trasate
  • Păstrează confidențialitatea informațiilor ce țin de activitatea editorială
  • Respectă metodologiile și procedurile de lucru existente în cadrul societății
  • Adoptă mereu un comportament în măsură să promoveze imaginea și interesele societății

           Ce oferim:

  • Timp de lucru full-time
  • Salariu motivant
  • Sediu central

Persoanele interesate pot expedia CV-ul în format Europass, prin e_mail la adresa: [email protected]. Data limită de depunere a dosarului este 30.09.2021. La interviu vor fi invitate doar persoanele care corespund cerințelor Radio Chișinău.

Prin expedierea CV-ului și a altor documente la adresa de e-mail sus menționată candidatul/candidata consimte implicit recepționarea și prelucrarea datelor personale conținute în CV și în celelalte documente exclusiv în scopul analizării calificării candidatului pentru postul vacant, precum și la păstrarea unor asemenea date în dosarele noastre pentru ocazii de angajare viitoare. Candidatul își poate revoca consimțământul în orice moment prin expedierea unei notificări la adresa de e-mail menționată mai sus. Vă rugăm să nu includeți categorii speciale de date personale, a căror prelucrare ar necesita alte măsuri de securitate și în conformitate cu legislația în vigoare consimțământul scris sau cu semnătură electronică al subiectului acestora.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Dor de izvor cu Maria Mocanu
Meteo Chișinău
21,63
Cer senin
Umiditate:53 %
Vint:7,72 m/s
Fri
14
Sat
14
Sun
15
Mon
16
Tue
16
Arhivă Radio Chișinău