Protestul #șîeu din campania "România vrea autostrăzi"

  • 15 Martie 2019 15:12
Protestul #șîeu din campania

Mai multe asociații și agenți economici au anunțat că se alătură campaniei 'România vrea autostrăzi #șîeu', inițiată de suceveanul Ștefan Mandachi, patron de restaurante.

Acesta a construit, cu o echipă de 17 oameni, un metru de autostradă la Suceava, într-o singură zi.

El a făcut apoi un apel către români ca astăzi, de la ora 15:00, timp de 15 minute, să întrerupă activitatea, în semn de protest față de lipsa autostrăzilor în Moldova și în întreaga țară.

Sursa: RRA

Tags

Alte Noutati

LIVE: Radiojurnalul de seară București
Meteo Chișinău
27,14
Cer fragmentat
Umiditate:56 %
Vint:5 m/s
Sat
23
Sun
25
Mon
28
Tue
29
Wed
30
Arhivă Radio Chișinău