Prințesa Maria Teresa a Spaniei a murit, fiind infectată cu COVID-19

  • 29 Martie 2020 09:07
Prințesa Maria Teresa a Spaniei a murit, fiind infectată cu COVID-19

Prințesa Maria Teresa a Spaniei, murit la Paris, la vârsta de 86 de ani, după ce a fost testată pozitiv cu noul virus gripal COVID-19, scrie dailymail.co.uk.

Anunțul a fost făcut de fratele său, prințul Sixtus Henry de Bourbon-Parma, care a făcut un apel ca oamenii „să se roage pentru odihna eternă a surorii sale”. O ceremonie religioasă a avut loc vineri, la Madrid.

Prințesa a fost membră a Familiei Regale Bourbon-Parma, fiind prima persoană dintr-o familie regală care moare din cauza noului coronavirus.
Vestea a venit în timp ce în Spania a fost confirmat într-o singură zi un număr record de decese din cauza infecției cu Covid-19.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Știri Radio Chișinău
Meteo Chișinău
26,64
Cer fragmentat
Umiditate:66 %
Vint:1,61 m/s
Sat
23
Sun
25
Mon
28
Tue
28
Wed
29
Arhivă Radio Chișinău