Primul grup de sportivi din R. Moldova a plecat spre Rio de Janeiro

  • 26 Iulie 2016 19:15
Primul grup de sportivi din R. Moldova a plecat spre Rio de Janeiro

Primul grup de sportivi, care va reprezenta Republica Moldova la Jocurile Olimpice, a plecat marți, 26 iulie, spre Rio de Janeiro.

Din componența primului grup de sportivi au făcut parte reprezentanții Federațiilor naționale de lupte, natație, haltere, atletism, precum și campioana olimpică Larisa Popova, reprezentnantă a Comitetului Național Olimpic.

Luptătorul de stil liber Nicolae Ceban, va purta drapelul Republicii Moldova la ceremonia de deschidere și închidere a Jocurilor Olimpice.

Jocurile Olimpice se vor desfășura la Rio de Janeiro în perioada 5-21 august 2016.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Știri* Bună dimineața, România!
Meteo Chișinău
18,29
Cer senin
Umiditate:81 %
Vint:2,04 m/s
Mon
28
Tue
29
Wed
27
Thu
26
Fri
22
Arhivă Radio Chișinău