O nouă mare surpriză la Campionatul Mondial de fotbal! Japonia învinge Germania după ce niponii au fost conduși la pauză

• 23 Noiembrie 2022 17:18

Naționala Japoniei a furnizat a doua mare surpriză de la Campionatul Mondial de fotbal, după ce a reușit să învingă Germania cu scorul de 2-1. Fotbaliștii germani intraseră în avantaj la pauză.

Germanii au deschis scorul în minutul 33 prin Gundogan. Fotbalistul lui Manchester City a marcat, fără emoții, de la punctul cu var.

Japonezii au întors soarta partidei într-un interval de 9 minute.

Mai întâi a înscris Ritsu Doan pentru 1-1. Niponul a marcat din interiorul careului, după ce Neuer a respins în față șutul lui Minamino.

În minutul 84, Asano a preluat perfect, la marginea careului de 16 metri, a intrat în careu, după care a marcat pe colțul scurt sub transversală.