O familie din Serbia și-a redescoperit fiul, după ce timp de 18 ani îl crezuse mort

  • 31 Octombrie 2014 10:11
O familie din Serbia și-a redescoperit fiul, după ce timp de 18 ani îl crezuse mort

O familie din Serbia a fost convinsă timp de 18 ani că fiul lor nou-născut a murit, dar de fapt el a fost furat din maternitate.

După naștere, Jolanda Kapas din Zrenjanin, mamă a doi gemeni, a fost anunțată că unul dintre copii, de sex masculin, a decedat.

Acum câteva săptămâni a primit un telefon prin care era anunțată că fiul trebuie să se prezinte la autorități pentru a fi trecut în evidențele militare. Convinși inițial că este vorba despre o eroare, părinții au aflat cu stupoare că fiul lor trăiește în Germania, fiind furat la naștere de o altă familie, cu complicitatea personalului maternității.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Lumina cuvântului * Muzică
Meteo Chișinău
19,96
Cer senin
Umiditate:76 %
Vint:1,8 m/s
Mon
28
Tue
29
Wed
27
Thu
25
Fri
20
Arhivă Radio Chișinău