Încă 66 de cazuri de infectare cu COVID-19 în R.Moldova. Unde au fot înregistrate cele mai multe
-
21 Aprilie 2020 17:12
66 de cazuri noi de COVID-19 au fost înregistrate în Republica Moldova, în ultimele 24 de ore, după procesarea a 241 de probe. Potrivit ministrului Sănătății, Muncii și Protecției Sociale, Viorica Dumbrăveanu, dintre acestea doar unul este de import din Marea Britanie, restul fiind cu transmitere locală.
„Regiunea stângă a Nistrului avem 20 de cazuri, în Chișinău – 17 cazuri, Căușeni – 8 cazuri, Fălești – 6 cazuri, Dubăsari – 4 cazuri, Bălți, Soroca – câte 2 cazuri, Florești, Sângerei, Ștefan Vodă, Strășeni, Taraclia, Ungheni - câte un caz”, a informat Viorica Dumbrăveanu
Astfel, bilanțul celor infectați cu noul tip de coronavirus după testarea în condiții de laborator a ajuns la 2.614.

