Naționala de juniori U17 a Republicii Moldova a pierdut în fața Georgiei
-
28 Aprilie 2017 08:55
Naționala de juniori U17 a Republicii Moldova a fost învinsă de echipa similară a Georgiei în primul meci disputat joi, la Turneul de Dezvoltare al UEFA organizat la Minsk, în Belarus.
Meciul s-a încheiat cu o remiză albă în timpul regulamentar, însă la loviturile de departajare s-au impus georgienii cu scorul de 5-4. Într-o altă partidă jucată de asemenea joi, Letonia a dispus de Belarus cu scorul de 2-0.
Naționala noastră va juca sâmbătă cu Letonia, iar luni se va confrunta cu gazda concursului, Belarus.

