Naționala de juniori U17 a Republicii Moldova a pierdut în fața Georgiei

  • 28 Aprilie 2017 08:55
Naționala de juniori U17 a Republicii Moldova a pierdut în fața Georgiei

Naționala de juniori U17 a Republicii Moldova a fost învinsă de echipa similară a Georgiei în primul meci disputat joi, la Turneul de Dezvoltare al UEFA organizat la Minsk, în Belarus.

Meciul s-a încheiat cu o remiză albă în timpul regulamentar, însă la loviturile de departajare s-au impus georgienii cu scorul de 5-4. Într-o altă partidă jucată de asemenea joi, Letonia a dispus de Belarus cu scorul de 2-0.

Naționala noastră va juca sâmbătă cu Letonia, iar luni se va confrunta cu gazda concursului, Belarus.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Colecția de Jazz cu Daniela Nicolae
Meteo Chișinău
23,58
Cer senin
Umiditate:72 %
Vint:2,16 m/s
Sat
23
Sun
25
Mon
28
Tue
28
Wed
29
Arhivă Radio Chișinău