Naționala de baschet U-18 a debutat cu victorie la Europene

  • 05 Iulie 2017 12:33
Naționala de baschet U-18 a debutat cu victorie la Europene

Selecționata de baschet a Republicii Moldova Under 18 a obținut victorie în primul meci din cadrul Campionatului European de juniori Divizia C. Tricolorii au dispus de Gibraltar, scor 90-84, transmite IPN.

Republica Moldova a început tare partida și a condus după prima repriză cu 23-12. Cele mai multe puncte au fost acumulate de Victor Legoșin - 24. Printre marcatori s-au mai numărat Nicolae Grubîi (16), Vadim Răducan (12), Vadim Bîcicov (11), Alexandr Fadin (8), Denis Savca (6), Ivan Popovschii (5), Gheorghe Rebeja (5) și Ruslan Duminică (3).

Într-o altă partidă din cadrul grupei B, Malta a învins San-Marino, cu 74-61. Astăzi, 5 iulie, Moldova întâlnește San Marino, la Nicosia.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Matinal cu Victoria Cușnir și Sergiu Scânteian
Meteo Chișinău
24,7
Nori împrăștiați
Umiditate:59 %
Vint:2,91 m/s
Sat
22
Sun
25
Mon
28
Tue
29
Wed
29
Arhivă Radio Chișinău