Natalia Gavrilița a anunțat când va prezenta lista cabinetului de miniștri

  • 30 Iulie 2021 11:49
Natalia Gavrilița a anunțat când va prezenta lista cabinetului de miniștri

Premierul desemnat Natalia Gavrilița a anunțat că la începutul săptămânii viitoare va face publică lista de miniștri. Ea și-a exprimat speranța că săptămâna viitoare va fi învestit noul Guvern.

Într-un mesaj publicat pe pagina sa de Facebook, Natalia Gavrilița s-a arătat onorată și hotărâtă să împlinească așteptările cetățenilor. Ea a precizat că urmează o perioadă de muncă, reorganizare a instituțiilor de stat și recuperare economică.

Președinta Maia Sandu a desemnat-o pe Natalia Gavrilița la funcția de prim-ministru, în această dimineață, după consultările cu fracțiunile parlamentare.

Tags

Alte Noutati

LIVE
Meteo Chișinău
24,93
Cer fragmentat
Umiditate:64 %
Vint:3,6 m/s
Thu
24
Fri
23
Sat
25
Sun
25
Mon
26
Arhivă Radio Chișinău