Ministrul Apărării de la București și-a dat demisia

  • 19 Noiembrie 2018 12:36
Ministrul Apărării de la București și-a dat demisia

Ministrul apărării naționale al României, Mihai Fifor, a anunțat înainte de începerea comitetului executiv național al PSD, că și-a depus demisia din funcție.

Mihai Fifor și-a motivat gestul susținând că este nevoie de implicare a sa in activitatea partidului.

Totodată, vicepreședintele Psd, Gabriela Firea, primarul general al Capitalei, a anunțat că demisionează din funcția de președinte interimar al organizației Psd București.

La această oră membrii Comitetului executiv național al PSD analizează raportul prezentat de premierul Viorica Dăncilă privind activitatea fiecărui ministru.

Sursa: RRA

Tags

Alte Noutati

LIVE: Muzică
Meteo Chișinău
30,17
Cer fragmentat
Umiditate:49 %
Vint:2,12 m/s
Sun
26
Mon
28
Tue
29
Wed
27
Thu
26
Arhivă Radio Chișinău