Ministerul Apărării de la București salută deschiderea Biroului de Legătură NATO din R.Moldova

  • 13 Decembrie 2017 16:06
Ministerul Apărării de la București salută deschiderea Biroului de Legătură NATO din R.Moldova

Secretarul de stat Nicolae Nasta de la București a salutat, în numele Ministerului Apărării Naționale din România, deschiderea, la Chișinău, a Biroului de Legatură al Organizației Tratatului Atlanticului de Nord în Republica Moldova.

Biroul de Legătură al NATO va contribui, a precizat Nicolae Nasta, „la consolidarea în continuare a dialogului politic și a cooperării practice cu NATO, fără însă a aduce atingere principiului neutralității constituționale a Republicii Moldova”, scrie infoprut.ro.

Oficiul de legătură al NATO în Republica Moldova a fost deschis vineri, 8 decembrie, la Chișinău.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Muzică
Meteo Chișinău
18,85
Cer fragmentat
Umiditate:79 %
Vint:1,66 m/s
Wed
23
Thu
23
Fri
23
Sat
21
Sun
25
Arhivă Radio Chișinău