Milsami Orhei a produs surpriza serii în Champions League (VIDEO)

• 15 Iulie 2015 08:35

Milsami Orhei a debutat cu o victorie de răsunet în preliminariile Champions League.

Milsami Orhei a debutat cu o victorie de răsunet în preliminariile Champions League. Campioana Moldovei a învins-o aseară în deplasare pe campioana Bulgariei, Ludogoreț Razgrad, cu scorul de 1-0. Unicul gol al partidei a fost înscris de Alexandru Antoniuc în prima repriză.

Fostul mijlocaș al echipei Steaua București, Andrei Prepeliță, a debutat la formația bulgară și a fost aproape de golul egalizator spre finalul reprizei secunde.

Returul se va juca săptămâna viitoare la Orhei, campioana Moldovei având acum șanse destul de mari de calificare în turul trei preliminar al Ligii Campionilor.

Amintim că Ludogoreț s-a calificat în sezonul trecut în grupele Ligii Campionilor după ce a eliminat-o pe Steaua București.