Milsami este noul lider al Diviziei Naționale

• 26 Iulie 2021 09:14

Milsami a învins-o cu 2-1 pe Petrocub, în cadrul etapei a 3-a din Divizia Națională. În urma acestei victorii, Milsami totalizează 7 puncte, cu un punct mai mult ca Zimbru, transmite IPN.

Onana și-a dat autogol în minutul 31, iar Gulceac a egalat pentru Petrocub în minutul 61. Golul victoriei a fost marcat de Gînsari în minutul 76.

„Nu trebuia să pierdem. Milsami a avut două semi ocazii, pe care le-a fructificat după greșelile noastre. Nu avem voie să greșim astfel”, a declarat antrenorul echipei Petrocub, Lilian Popescu.

În alte două partide ale etapei a 3-a s-au înregistrat rezultatele: Sfîntul Gheorghe - FC Bălți 1-1 și FC Florești - Dinamo-Auto 0-1. Meciul Sheriff - Zimbru a fost amânat din cauza evoluției echipei tiraspolene în cupele europene.