Marina americană a interceptat în Golful Oman o navă care venea din Iran

  • 23 Ianuarie 2022 15:20
Marina americană a interceptat în Golful Oman o navă care venea din Iran Foto: Profimedia Images

Marina americană a anunțat interceptarea unei nave care venea din Iran și transporta o mare cantitate de îngrășăminte care poate fi folosit la fabricarea explozibililor.

Conform comunicatului emis, nava naviga pe o rută din Golful Oman, folosită anterior pentru contrabanda de arme către rebelii houthi din Yemen, sprijiniți de Iran. 

Sursa: BBC/RADOR

Tags

Alte Noutati

LIVE: Dor de izvor cu Maria Mocanu
Meteo Chișinău
29,33
Câțiva nori
Umiditate:40 %
Vint:5,85 m/s
Fri
24
Sat
22
Sun
26
Mon
28
Tue
26
Arhivă Radio Chișinău