Maia Sandu a avut, în cadrul Summit-ului Procesului de Cooperare în Europa de Sud-Est, mai multe întrevederi bilaterale

  • 11 Iunie 2022 10:46
Maia Sandu a avut, în cadrul Summit-ului Procesului de Cooperare în Europa de Sud-Est, mai multe întrevederi bilaterale

Pe 10 iunie curent, în marja Summit-ului Procesului de Cooperare în Europa de Sud-Est, la invitația prim-ministrului Greciei, Kyriakos Mitsotakis, președinta Maia Sandu a discutat agenda europeană a R. Moldova cu mai mulți lideri europeni.

Printre aceștia se numără Prim-ministrul Greciei, Kyriakos Mitsotakis, Cancelarul Germaniei, Olaf Scholz, Președintele Sloveniei, Borut Pahor, Prim-ministrul Bulgariei, Kiril Petkov, și Președintele Consiliului European, Charles Michel.

 
Tags

Alte Noutati

LIVE: Ascultă&Călătorește cu Andrei Mîțu
Meteo Chișinău
30,21
Cer fragmentat
Umiditate:38 %
Vint:2,74 m/s
Sun
26
Mon
28
Tue
29
Wed
28
Thu
26
Arhivă Radio Chișinău