Maia Sandu a avut, în cadrul Summit-ului Procesului de Cooperare în Europa de Sud-Est, mai multe întrevederi bilaterale

  • 11 Iunie 2022 10:46
Maia Sandu a avut, în cadrul Summit-ului Procesului de Cooperare în Europa de Sud-Est, mai multe întrevederi bilaterale

Pe 10 iunie curent, în marja Summit-ului Procesului de Cooperare în Europa de Sud-Est, la invitația prim-ministrului Greciei, Kyriakos Mitsotakis, președinta Maia Sandu a discutat agenda europeană a R. Moldova cu mai mulți lideri europeni.

Printre aceștia se numără Prim-ministrul Greciei, Kyriakos Mitsotakis, Cancelarul Germaniei, Olaf Scholz, Președintele Sloveniei, Borut Pahor, Prim-ministrul Bulgariei, Kiril Petkov, și Președintele Consiliului European, Charles Michel.

 
Tags

Alte Noutati

LIVE: Cadre sonore cu Andrei Mîțu
Meteo Chișinău
34,1
Cer senin
Umiditate:40 %
Vint:4,06 m/s
Mon
28
Tue
29
Wed
26
Thu
24
Fri
20
Arhivă Radio Chișinău