Jose Mourinho s-a despărțit de Manchester United

• 18 Decembrie 2018 12:11

Eșecul din derby-ul cu Liverpool, 1-3 pe Anfield, i-a fost fatal lui Jose Mourinho. Antrenorul portughez a părăsit-o pe Manchester United, au anunțat "diavolii" pe site-ul oficial, scrie Digisport.ro

United a anunțat că va instala un manager interimar până la finalul sezonului, iar Sky Sports susține că acesta va fi fostul mijlocaș al lui United, Michael Carrick, potrivit sursei citate.

"Manchester United îi mulțumește lui Jose Mourinho pentru munca sa și îi urează succes în viitor", a fost anunțul grupării de pe Old Trafford.

Cu Jose Mourinho pe bancă, gruparea de pe Old Trafford se află doar pe locul 6 în Premier League, la 11 puncte în spatele locului 4, ultimul care duce în Liga Campionilor, și la 19 puncte în spatele lideruluiLiverpool.

Din vara lui 2016 pe banca lui United, Jose Mourinho a cucerit în primul sezon Europa League, Cupa Ligii și Supercupa Angliei, însă nu a mai câștigat nimic sezonul trecut.