Inspectoratul pentru Protecția Mediului are un nou șef

  • 17 Decembrie 2025 11:09
Inspectoratul pentru Protecția Mediului are un nou șef

Guvernul a aprobat numirea lui Dorin Poverjuc în funcția de șef al Inspectoratului pentru Protecția Mediului.

Dorin Poverjuc activează în domeniul protecției mediului din anul 2004, având o experiență profesională de peste 20 de ani. În prezent, ocupă funcția de director al Agenției de Mediu, iar anterior a activat în cadrul Agenției „Moldsilva”. 

Poverjuc va prelua funcția de șef al Inspectoratului pentru Protecția Mediului, având mandatul de a consolida capacitatea de control a instituției și de a asigura implementarea reformei propuse în domeniul protecției mediului.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Știri* Bună dimineața, România!
Meteo Chișinău
23,83
Cer senin
Umiditate:61 %
Vint:2,19 m/s
Sun
26
Mon
28
Tue
29
Wed
26
Thu
26
Arhivă Radio Chișinău