Încă un medic a decedat din cauza infectării cu COVID-19

  • 12 Februarie 2021 11:20
Încă un medic a decedat din cauza infectării cu COVID-19

Șefa Secției de maternitate din cadrul Spitalului raional Ceadîr-Lunga, Antonina Manastîrlî, a decedat din cauza COVID-19.

Informația a fost confirmată pentru gagauzinfo.md de către directorul spitalului raional, Natalia Popazoglo. Potrivit sursei citate, Antonina Manastîrlî avea 60 de ani șia fost internată într-un spital din Chișinău. 

Menționăm că zeci de medici au decedat din cauza COVID-19 în R. Moldova de la debutul pandemiei. 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Matinal cu Victoria Cușnir și Sergiu Scânteian
Meteo Chișinău
24,4
Nori împrăștiați
Umiditate:57 %
Vint:0,45 m/s
Sat
22
Sun
25
Mon
28
Tue
29
Wed
29
Arhivă Radio Chișinău