În Spania și Grecia a devenit din nou obligatorie purtarea măștilor de protecție în exterior

  • 24 Decembrie 2021 09:03
În Spania și Grecia a devenit din nou obligatorie purtarea măștilor de protecție în exterior

În Spania și Grecia a devenit din nou obligatorie purtarea măștilor de protecție în exterior, în condițiile în care cele două țări încearcă să limiteze răspândirea variantei Omicron a coronavirusului, scrie Rador.

Începând din această noapte, în Catalonia vor fi impuse restricții de circulație. Locuitorii de acolo nu mai au voie să își părăsească locuințele în intervalul 1:00 - 6:00 a.m. În pofida faptului că Omicron pare să provoace forme mai ușoare ale bolii COVID-19 decât variantele anterioarea ale virusului, oamenii de știință sunt îngrijorați de numărul mare al infectărilor.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Obiectiv, România!
Meteo Chișinău
27,14
Cer fragmentat
Umiditate:56 %
Vint:5 m/s
Sat
23
Sun
25
Mon
28
Tue
29
Wed
30
Arhivă Radio Chișinău