În Israel crește numărul cazurilor de COVID-19

  • 20 Iulie 2021 16:28
În Israel crește numărul cazurilor de COVID-19

Directorul general al Ministerului Sănătății din Israel a declarat la postul de radio al armatei că ieri s-au înregistrat aproape 1.400 de cazuri noi de COVID-19. Rata de infectare se ridică acum la 2%.

Astăzi sunt internate 62 de persoane în stare gravă, de trei ori mai mult decât la începutul lunii iunie. Pentru moment, perioada de carantină minimă în Israel este de șapte zile, fiind necesare teste consecutive.

Sursa: RADIO ROMÂNIA ACTUALITĂȚI

Tags

Alte Noutati

LIVE: Istoria la pachet cu Gheorghe Cojocaru
Meteo Chișinău
30,69
Cer fragmentat
Umiditate:37 %
Vint:2,45 m/s
Sun
26
Mon
28
Tue
30
Wed
28
Thu
26
Arhivă Radio Chișinău