Guvernul a numit un nou șef al IGP

  • 17 Iunie 2020 15:31
Guvernul a numit un nou șef al IGP

Executivul l-a numit astăzi pe Sergiu Paiu, în funcția de șef al Inspectoratului General al Poliției.

Acesta lucrează de 28 de ani în poliție, unde a deținut mai multe funcții, inclusiv cea de șef de inspectorate în mai multe raioane, inclusiv în sectoarele Chișinăului. Până acum a deținut funcția de șef-adjunct al Inspectoratului General al Poliției.

Amintim că fostul șef al INP, Vadim Cojocaru, a demisionat în favoarea funcției de director adjunct al Centrului Național Anticorupție.

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Lumina cuvântului * Muzică
Meteo Chișinău
21,07
Cer senin
Umiditate:66 %
Vint:1,47 m/s
Mon
28
Tue
29
Wed
27
Thu
25
Fri
20
Arhivă Radio Chișinău