Gripa a făcut 165 de victime în România

  • 05 Martie 2019 12:44
Gripa a făcut 165 de victime în România

Numărul pacienților care au murit din cauza gripei a ajuns la 165, potrivit ultimei informări a Centrului Național de Supraveghere și Control al Bolilor Transmisibile din România, informează Agerpres.

Ultimele două persoane care au murit de gripă sunt o femeie, în vârstă de 80 de ani, din județul Cluj, confirmată cu virus gripal tip A, și o altă femeie, de 82 de ani, din București, de asemenea cu virus gripal de tip A.

Ambele aveau condiții medicale preexistente. A doua femeie nu fusese vaccinată antigripal. 

Sursa: Agerpres

Tags

Alte Noutati

LIVE: Muzică
Meteo Chișinău
18,85
Cer senin
Umiditate:83 %
Vint:1,63 m/s
Sun
26
Mon
29
Tue
30
Wed
28
Thu
22
Arhivă Radio Chișinău