Fostul director RED-NORD, restabilit în funcție

  • 18 Septembrie 2021 11:27
Fostul director RED-NORD, restabilit în funcție Ziarul de Gardă

Fostul director al Întreprinderii de Sat S.A Rețele Electrice de Distribuție NORD (RED-NORD), Romeo Lopotencu a fost restabilit în funcție. Acesta a revenit astăzi la muncă după ce, joi, 16 septembrie, magistrații Judecătoriei Bălți i-au dat câștig de cauză.

Romeo Lopotencu, demis în toamna anului trecut, a declarat pentru NordNews că este mulțumit de decizia instanței de judecată și că în viitorul apropiat la RED-NORD vor avea loc remanieri.

Tot el a menționat că Agenția Proprietăți Publice a reziliat contractual cu actualul director Vitalie Prisacari. 

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Lumina cuvântului * Muzică
Meteo Chișinău
30,52
Cer senin
Umiditate:43 %
Vint:0,45 m/s
Mon
28
Tue
29
Wed
27
Thu
26
Fri
22
Arhivă Radio Chișinău