EURO 2016. Suedia - Moldova, scor 2-0 (VIDEO)

• 13 Octombrie 2015 09:09

Naționala Moldovei a încheiat cu o înfrângere preliminariile Campionatului European din 2016. „Tricolorii” au fost învinși în deplasare de către Suedia, scor 2-0. Moldova a încheiat pe ultimul loc grupa G, cu doar 2 puncte la activ, transmite IPN.

Selecționerul Ștefan Stoica a surprins cu unsprezecele pe care l-a trimis în meciul de la Solna. Printre titulari s-au regăsit Potîrniche, Burghiu, Vremea sau Istrati. „Noi am spus că am vrut să vedem cu exactitate ce jucători are Moldova și pe cine putem să ne bazăm pe viitor. În prima repriză am intrat ceva mai greu, dar sunt mulțumit de ultimele 30 minute. Dar e foarte greu să lupți cu Suedia, care are jucători de mare valoare în lot”, a declarat la conferința de presă selecționerul Moldovei, Ștefan Stoica. Golurile suedezilor au fost înscrise de Ibrahimovic (minutul 24) și Zengin (47).

Pentru Moldova urmează meciul amical din 17 noiembrie, din deplasare, contra Azerbaidjanului.