Două universități din București vor fi închise luni și marți, din cauza vremii nefavorabile

  • 07 Ianuarie 2017 12:25
Două universități din București vor fi închise luni și marți, din cauza vremii nefavorabile

Studenții Universității Politehnice și cei ai Universității de Agronomie nu vor merge luni și marți la cursuri, din cauza vremii nefavorabile, transmite Digi24.ro.

Decizia a fost anunțată de primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, după discuții cu rectorii celor două universități.

Măsura a fost adoptată, aseară, și în cazul școlilor, creșelor, grădinițelor și liceelor din București și județul Ilfov.

Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare cod galben de vreme geroasă, valabilă în toată țara, până luni, 9 ianuarie.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Dor de Izvor cu Maria Mocanu
Meteo Chișinău
21,63
Cer senin
Umiditate:60 %
Vint:2,5 m/s
Fri
24
Sat
22
Sun
25
Mon
28
Tue
30
Arhivă Radio Chișinău