Din nou carantină în nord-estul Spaniei

  • 04 Iulie 2020 18:55
Din nou carantină în nord-estul Spaniei

Autoritățile spaniole au instituit din noi carantină în nord-estul Spaniei.

Autoritățile regionale din Catalonia, în nord-estul Spaniei au plasat 200.000 de persoane înapoi în carantină din cauza unor creșteri locale în numărul infecțiilor cu coronavirus. Oamenii nu vor putea să intre sau să iasă din El Segriá, un district situat la vestul Barcelonei, fără permisiune.

Zona include orașul Lleida. La respectarea măsurilor vor contribui polițiștii, care vor avea puncte de control.

Sursa: RADOR

Tags

Alte Noutati

LIVE: Muzică
Meteo Chișinău
18,85
Cer fragmentat
Umiditate:79 %
Vint:1,66 m/s
Wed
23
Thu
23
Fri
23
Sat
21
Sun
25
Arhivă Radio Chișinău