Cupa Moldovei: Rezultatele optimilor de finale

• 28 Octombrie 2015 08:31

Formațiile din Divizia Națională au câștigat duelurile cu echipele din eșaloanele inferioare în optimile de finală ale Cupei Moldovei.

Sheriff a surclasat-o cu 8-1 pe Intersport-Aroma, Milsami a dispus de Intersport, cu scorul de 6-1, iar Zaria a învins-o cu 3-0 pe Gagăuzia-Oguzsport.

Doar, Spicul Chișcăreni a opus rezistență în fața Academiei, fiind eliminată la penalty-uri. Echipa din raionul Sângerei a condus cu 2-0 în prima repriză, însă chișinăuienii au reușit să restabilească egalitatea în repriza secundă. La seria loviturilor de departajare, Academia s-a impus cu 5-3.

Astăzi, vor avea loc alte patru meciuri din optimi conform următorului program: Zimbru – Petrocub, Ungheni – Dacia, Dinamo-Auto – FC Codru și Saxan – Speranța.