Cooperarea moldo-sârbă, discutată de președinta Maia Sandu cu ambasadorul Serbiei

  • 09 Iunie 2022 18:11
Cooperarea moldo-sârbă, discutată de președinta Maia Sandu cu ambasadorul Serbiei

Președinta Maia Sandu a avut joi, 9 iunie, o întrevedere cu ambasadorul Serbiei cu sediul la București, Stefan Tomašević, potrivit unui comunicat de presă al instituției prezidențiale.

Oficialii au discutat despre situația curentă din Republica Moldova și din regiune, precum și despre cooperarea bilaterală cu Republica Serbia pe diverse dimensiuni.

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Deschis în week-end
Meteo Chișinău
27,76
Nori împrăștiați
Umiditate:43 %
Vint:3,09 m/s
Sun
26
Mon
28
Tue
29
Wed
28
Thu
26
Arhivă Radio Chișinău