Cooperarea moldo-sârbă, discutată de președinta Maia Sandu cu ambasadorul Serbiei
-
09 Iunie 2022 18:11
Președinta Maia Sandu a avut joi, 9 iunie, o întrevedere cu ambasadorul Serbiei cu sediul la București, Stefan Tomašević, potrivit unui comunicat de presă al instituției prezidențiale.
Oficialii au discutat despre situația curentă din Republica Moldova și din regiune, precum și despre cooperarea bilaterală cu Republica Serbia pe diverse dimensiuni.

