Brazilia s-a calificat în sferturi la Cupa Mondială 2022, după o victorie spectaculoasă cu Coreea de Sud

• 06 Decembrie 2022 09:14

Brazilia s-a calificat în sferturile Cupei Mondiale de fotbal din Qatar, după ce a învins categoric selecționata Coreei de Sud, scor 4-1, într-un meci disputat pe Stadium 974 din Doha, scrie sport.hotnews.ro.

Brazilia vs Croația, în sferturile Mondialului din Qatar

Brazilia a început perfect partida și a înscris de patru ori: Vinicius ('7), Neymar ('13, penalty), Richarlison ('29) și Paqueta ('36).

Selecao nu a mai forțat în repriza secundă și asiaticii au redus din diferență prin Seung-Ho Paik ('76).

Meciul dintre Brazilia și Croația se va disputa pe 9 decembrie, de la ora 17:00 (ora României), pe Education City Stadium din Doha.