Bilanțul îmbolnăvirilor cu SARS-CoV-2 în România

  • 25 Aprilie 2021 14:46
Bilanțul îmbolnăvirilor cu SARS-CoV-2 în România

Alte 1.542 de cazuri de coronavirus din peste 17.000 de teste și 127 de decese au fost raportate de autoritățile de la București cu puțin timp în urmă.

În ultimele 24 de ore, numărul pacienților internați la terapie intensivă a fost de 1.358. Cele mai multe cazuri noi sunt tot la București - 335. Capitală este urmată de județele Timiș și Prahova, cu mai puțin de 100 de cazuri fiecare. Numai Bucureștiul și județele Cluj și Ilfov mai sunt în scenariul roșu al incidenței infectărilor cu noul coronavirus.

Sursa: Radio România Actualități 

Tags

Alte Noutati

LIVE
Meteo Chișinău
26,07
Cer senin
Umiditate:59 %
Vint:1,08 m/s
Mon
28
Tue
28
Wed
26
Thu
26
Fri
22
Arhivă Radio Chișinău