Ambasadorul României la Chișinău, Daniel Ioniță, a făcut o vizită la Primăria Capitalei

  • 14 Noiembrie 2019 16:04
Ambasadorul României la Chișinău, Daniel Ioniță, a făcut o vizită la Primăria Capitalei

Ambasadorul României la Chișinău, Daniel Ioniță, a făcut astăzi o vizită la Primăria Capitalei și a avut o întrevedere cu primarul Ion Ceban.

Edilul i-a mulțumit ambasadorului pentru asistența României oferită municipiului Chișinău și l-a rugat să îl ajute să intensifice comunicarea cu primăria Bucureștiului și ale altor orașe din România.

„Îi sunt recunoscător Excelenței Sale, domnului Ambasador, Daniel Ioniță, pentru deschiderea de a susține inițierea și realizarea proiectelor comune cu orașele mari ale României, inclusiv schimb de experiență. În perioada următoare vom propune o agendă în acest sens”, a scris Ion Ceban pe pagina sa de Facebook.

Amintim că o vizită la Primăria Capitalei a efectuat ieri și ambasadorul Federației Ruse la Chișinău, Oleg Vasnețov.

 

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Radiojurnalul de noapte București
Meteo Chișinău
20,52
Cer fragmentat
Umiditate:66 %
Vint:2,75 m/s
Tue
23
Wed
24
Thu
25
Fri
24
Sat
24
Arhivă Radio Chișinău