Ambasada R.Moldova în România, în carantină după ce un angajat a fost depistat cu COVID-19

  • 20 Iunie 2020 13:33
Ambasada R.Moldova în România, în carantină după ce un angajat a fost depistat cu COVID-19

Ministerul Afacerilor Externe și Integrării Europene (MAEIE) anunță că o persoană din cadrul Ambasadei Republicii Moldova la București a fost testată pozitiv cu COVID-19. Starea sa de sănătate este una bună.

„Au fost luate toate măsurile necesare care se impun în asemenea situații în raport cu autoritățile române dar și măsuri de protecție pentru ceilalți colaboratori ai Ambasadei și familiile acestora”, se arată în comunicatul MAEIE. 

În acest context, personalul Ambasadei intră în autoizolare pentru următoarele două săptămâni, iar serviciile consulare vor fi suspendate.

 
 
Tags

Alte Noutati

LIVE: Agenda globală
Meteo Chișinău
23,29
Nori împrăștiați
Umiditate:54 %
Vint:1,72 m/s
Thu
24
Fri
24
Sat
24
Sun
25
Mon
27
Arhivă Radio Chișinău