Afganistan: Trei militari români au fost răniți

  • 21 Septembrie 2015 09:17
Afganistan: Trei militari români au fost răniți

Trei militari români au fost răniți ușor, duminică, 20 septembrie, în urma exploziei unei mașini-capcană în timpul unei misiuni de patrulare în apropiere de Baza aeriană Kandahar din sudul Afganistanului.

Unul din ei a fost externat deja și s-a întors la unitatea sa, informează Radio România. Ceilalți doi sunt în afara oricărui pericol, dar nu au părăsit încă spitalul bazei. Cei trei fac parte din Batalionul 811 Infanterie „Dragonii Transilvani” care acționează în cadrul misiunii „Resolute Support” din Afganistan.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Muzică
Meteo Chișinău
18,85
Cer fragmentat
Umiditate:77 %
Vint:2,24 m/s
Wed
23
Thu
23
Fri
23
Sat
21
Sun
25
Arhivă Radio Chișinău