A fost înregistrat primul deces al unui pacient infectat cu noul coronavirus pe teritoriul României

  • 22 Martie 2020 10:02
A fost înregistrat primul deces al unui pacient infectat cu noul coronavirus pe teritoriul României

A fost înregistrat primul deces al unui pacient infectat cu noul coronavirus pe teritoriul României, a informat, duminică, Grupul de Comunicare Strategică, scrie Agerpres.

Este vorba de pacientul în vârstă de 67 de ani confirmat cu COVID-19 pe 18 martie la UPU din cadrul Spitalului Filiași și transferat în aceeași dată la SCBI Craiova.

Potrivit sursei citate, pacientul avea afecțiuni preexistente foarte grave, patologie neoplazică în stadiu terminal (cancer). 

Sursa:Agerpres

Tags

Alte Noutati

LIVE: Radiojurnalul de prânz București
Meteo Chișinău
30,18
Câțiva nori
Umiditate:42 %
Vint:4,51 m/s
Sat
23
Sun
25
Mon
28
Tue
29
Wed
30
Arhivă Radio Chișinău