A fost desemnată câștigătoarea Cupei Moldovei la baschet masculin

  • 24 Decembrie 2018 10:47
A fost desemnată câștigătoarea Cupei Moldovei la baschet masculin

BC Rîbnița a câștigat pentru prima dată Cupa Moldovei la baschet masculin. Echipa antrenată de Oleg Pravdiuc a învins-o în finală pe Donbaschet cu 83-75, transmite IPN.

Cei mai buni jucători au fost Serghei Miachinin și Denis Melniciuc, care au reușit cele mai multe puncte, 27, respectiv, 20, și și-au ajutat echipa să cucerească Cupa Moldovei.

Finala s-a disputat la sala Speranța din Chișinău în fața a circa 100 de spectatori.

În Campionatul Moldovei la baschet masculin, BC Rîbnița ocupă locul 4, cu șapte puncte, în timp ce Donbaschet este lider, cu zece puncte la activ.

 

Tags

Alte Noutati

LIVE: Matinal cu Victoria Cușnir și Sergiu Scânteian
Meteo Chișinău
24,7
Nori împrăștiați
Umiditate:59 %
Vint:2,91 m/s
Sat
22
Sun
25
Mon
28
Tue
29
Wed
29
Arhivă Radio Chișinău