18 mii de litri de whisky s-au scurs în canalizare, în Dumbarton

  • 01 Martie 2013 10:47
18 mii de litri de whisky s-au scurs în canalizare, în Dumbarton

Aproape 18 mii de litri de whisky s-au scurs în canalizare în urma unui accident produs la o fabrică de îmbuteliere Chivas din orașul scoțian Dumbarton, relatează The Scottish Sun.

 

Daunele s-ar ridica la aproximativ  500.000 de lire sterline.

”Ca și cum cineva ar fi lăsat deschis robinetul și totul s-a dus pe apa sâmbetei', a declarat ziarului un lucrător al fabricii, însă suspiciunile că alcoolul ar fi ajuns în apele râului Leven par să nu se fi adeverit.
În prezent, compania Chivas Brothers încearcă să indentifice care dintre cei 600 de angajați ai săi este responsabil de accident.

Tags

Alte Noutati

LIVE: Muzică
Meteo Chișinău
27,48
Câțiva nori
Umiditate:45 %
Vint:1,55 m/s
Tue
24
Wed
23
Thu
23
Fri
21
Sat
18
Arhivă Radio Chișinău