18 mii de litri de whisky s-au scurs în canalizare, în Dumbarton
-
01 Martie 2013 10:47
Aproape 18 mii de litri de whisky s-au scurs în canalizare în urma unui accident produs la o fabrică de îmbuteliere Chivas din orașul scoțian Dumbarton, relatează The Scottish Sun.
Daunele s-ar ridica la aproximativ 500.000 de lire sterline.
”Ca și cum cineva ar fi lăsat deschis robinetul și totul s-a dus pe apa sâmbetei', a declarat ziarului un lucrător al fabricii, însă suspiciunile că alcoolul ar fi ajuns în apele râului Leven par să nu se fi adeverit.
În prezent, compania Chivas Brothers încearcă să indentifice care dintre cei 600 de angajați ai săi este responsabil de accident.

