15 cartonașe roșii, într-un meci din liga de fotbal amator din Turcia
-
24 Februarie 2017 18:37
Nu mai puțin de 15 cartonașe roșii a arătat arbitrul într-un meci dintre două echipe care evoluează în liga de fotbal amator din Turcia.
În ultimele minute ale primei reprize, unul dintre jucători a văzut cartonașul roșu, în urma unei intervenții dure. Coechipierii săi au protestat vehement, cerând retragerea cartonașului roșu. De cealaltă parte, jucătorii echipei adverse s-au arătat nemulțumiți de intervenția dură asupra colegului lor. De la vorbe la pumni drumul a fost scurt, meciul fiind oprit după ce s-a transformat într-o bătaie generalizată. Arbitrul a arătat de 15 ori cartonașul roșu, de șapte ori pentru jucătorii unei echipe și de opt ori pentru ceilalți.

