Sheriff Tiraspol, ținută în șah de o nou-promovată

• 29 Octombrie 13:35

Sheriff Tiraspol a obținut doar un rezultat de egalitate în etapa a 15-a a Diviziei Naționale după 1-1 în meciul disputat sâmbătă, 28 octombrie a.c., pe teren propriu împotriva echipei Sfântul Gheorghe Suruceni.

Campioana Moldovei a deschis scorul în min. 38 prin muntenegreanul Stefan Mugoša, însă echipa din Suruceni, care a promovat în acest sezon pe prima scenă a fotbalului moldovenesc a reușit să restabilească egalitatea în minutele de prelungiri (min. 90+3) după golul lui Alexandru Suvorov.

În actualul sezon al Diviziei Naționale, doar două echipe au mai izbutit să obțină puncte în confruntările cu campioana Moldovei – Dacia (1-1, etapa 2) și Zimbru Chișinău (2-2, etapa 3).

Tot sâmbătă, Dacia a remizat cu Spicul Chișcăreni, scor 2-2, iar Zimbru a cedat la Bălți în fața echipei locale Zaria, scor 0-3.